Semifinaler och finaler i lagtävlingen 200830

Idag var det dax att spela semifinaler och finaler i årets lagtävling.

I semifinalerna i A-slutspelet spelade:
Dark Wings mot SoS och Power-Raide mot Peps Pärssons.

I semifinalerna i B-slutspelet spelade:
L.A. Baron mot Nobel och Wonder Dogs mot Rollercoasters.

I A-slutspelet tog sig Dark Wings och Peps Pärssons vidare till final där Dark Wings vann.

I B-gruppen tog sig L.A. Baron och Rollercoasters vidare till final
där L-A Baron vann.

Grattis Stefan och Henke till vinsten i A-slutspelet och
Grattis Annette och Lasse till vinsten i B-slutspelet.

200830 Lagtävling Vinnare

 

Spelschema      Grupp A                                                    Resultat

Old Boys 143 Peps Pärssons 126 Peps Pärssons 3 p
Rollercoasters 151 L.A Baron 144 L.A Baron 3 p
Dark Wings 132 Old Boys 148 Dark Wings 3 p
Peps Pärssons 129 Rollercoasters 152 Peps Pärssons 3 p
L.A Baron 136 Old Boys 146 L.A Baron 3 p
Dark Wings 125 Peps Pärssons 129 Dark Wings 3 p
Old Boys 155 Rollercoasters 132 Rollercoasters 3 p
L.A Baron 134 Dark Wings 127 Dark Wings 3 p
Rollercoasters 132 Dark Wings 132 Rollercoasters 2
Dark Wings 1p
Peps Pärssons 126 L.A Baron 135 Peps Pärssons 3 p

Spelschema     Grupp B                                                    Resultat

Wonder Dogs 143 Power-Raide 134 Power-Raide 3 p
S o S 122 Nobel 163  S o S 3 p
Power-Raide 134 S o S 137 Power-Raide 3 p
Nobel 154 Wonder Dogs 137 Wonder Dogs 3 p
Wonder Dogs 138 S o S 123 SoS 3 p
Power-Raide 136 Nobel 151 Power-Raide 3 p

Semifinaler A-slutspel                                                     Vinnare

Dark Wings 123 SoS 144 Dark Wings
Power-Raide 129 Peps Pärssons 127 Peps Pärssons

Semifinaler B-slutspel                                                     Vinnare

L.A. Baron 135 Nobel 141  L.A. Baron
Wonder Dogs 137 Rollercoasters 134  Rollercoasters

Final A-slutspel                                                                   Vinnare

Dark Wings 125 Peps Pärssons 134 Dark Wings

Final B-slutspel                                                                    Vinnare

L.a. Baron 130 Rollercoasters 136 L.A. Baron

Old Boys – Lennart & Kurth
Rollercoasters – Anna & Raimo
Dark Wings – Henke & Stefan
Peps Pärssons – Pierre & Pär
L.A Baron – Lasse & Annette

Wonder Dogs – Hans & Dan
S o S – Simon & Stellan, reserv för Stellan i semifinalen var Thore.
Power-Raide – Magnus & Ingis
Nobel Jonatan & Ingela

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *